top of page
MedibinoNeo_Flyer-1.png

MedibinoNEO®:
Klinik kullanım için bebek pozisyonlandırma yardımcısı

Güvenli, gelişimsel destekleyici ve dayanıklı baş pozisyonlama sistemi ve prematüreler ve yeni doğanlar için stabilizasyon yardımcısı.

MedibinoNEO®:

MedibinoNeo_Flyer-3.png

"Medibino Neo" Yoğun bakımda prematüre bebeklerin pozisyonlandırılması büyük bir zorluktur. Yenidoğan bebekler genel olarak, özellikle prematüre bebekler, daha az aktiftirler ve genellikle tek bir pozisyonda yatarlar. Sonuç olarak, belirli vücut bölgeleri artan basınca maruz kalır. Bebeklerin kafatası kemikleri ilk aylarında hala çok yumuşaktır, bu nedenle baş, kalıcı basınca karşı hassastır. Bu, prematüre bebekler için özellikle kritiktir, çünkü doğumda düşük olgunlukları nedeniyle kafatası hala daha yumuşaktır. Prematüre bebekler genellikle hastanede birkaç ay boyunca izlenmeleri gerekmekte ve inkübatörde kalmaları gerekebilmektedir. Baş deformiteleri, özellikle prematüre ve yeni doğmuş bebeklerin yanlarına veya sırtlarına tek taraflı pozisyonlandırılmasının bir sonucu olarak sıkça görülür. Çalışmalarda, prematüre bebeklerde baş deformasyonlarının görülme sıklığının %90'a kadar çıktığı bildirilmiştir. Medibino Neo pozisyonlandırma sistemi ile prematüre bebeklerin ve uzun hastane kalışları sırasında bebeklerin orta baş pozisyonlarının basınç azaltıcı pozisyonlandırma ve stabilizasyonu için bir çözüm sunuyoruz.

Pozisyonlandırma Yardımcısı ve Basınç Rahatlatma
 

Her bebeğe nazik ama stabil pozisyonlandırmanın faydalarını sunun.

Güvenli, gelişimsel destekleyici ve dayanıklı baş pozisyonlama sistemi ve prematüreler ile yeni doğanlar için stabilizasyon yardımcısı

MedibinoNEO®:

Bebeklerin başları için yumuşak ve rahat destek sağlar, orta baş pozisyonu ve terapötik müdahaleler için güvenilir bir pozisyonlandırma yardımcısıdır.

• Baş deformasyonunu ve cilt sürtünmesini minimumda tutmaya yardımcı olur.

• Başın orta hattını sabitlemeye yardımcı olur.

• Basıncı hafifletir ve doğru pozisyonlamayı teşvik eder.

• Prematüre bebeklerin yumuşak kafatası için destek sağlar.

• Test edilen jel, küf ve bakteri içermemesi garanti edilir.

• Jel halkanın kolay temizliği - normal koşullarda bir yıl boyunca kullanılabilir.

• Farklı tek kullanımlık ve çoklu dokuma kaplamalar, prematüre bebek birimlerinin ihtiyaçlarına göre esnek kullanım sağlar.

• Tüm malzemeler prematüre bebeklerin hassas cildine göre test edilmiş ve seçilmiştir.

MedibinoNeo_Flyer-4.png
MedibinoNeo_Flyer-6.png
Disposable
soft kaplama
MedibinoNeo_Flyer-5.png
Disposible Jel toplu soft kaplama

Yumuşak ama stabil jel halka, sırtüstü veya yan pozisyonda sık sık yeniden konumlandırmayı önlemeye yardımcı olur.

Üç farklı boyut, tüm bebekler için esnek kullanım sağlar.

İç yastık, gerektiğinde ekstra stabilite sağlayan jel toplarla doldurulmuştur.

Canlı renkler görünürlüğü garanti eder ve çocuk dostu bir tasarım sunar.

MedibinoNeo_Flyer-7.png

MedibinoNEO® ile her bebek, konforlu ve uzun süreli pozisyon desteği ve basınç rahatlatmasından faydalanabilir. Jel halka, prematüre bebeğin hassas kafatasını korumak ve basıncı en aza indirmek için etkili bir yol sağlar. Halka şekli, sırtüstü ve yan pozisyonlarda yeniden konumlandırma ihtiyacını azaltır ve basınç noktalarını hafifletmeye yardımcı olur. MedibinoNEO®'nun ekstra stabilizasyon için yumuşak jel toplarla doldurulmuş iç bir yastığı bulunur. Farklı kaplamaların yumuşak yüzeyi bebeklerin daha rahat hissetmelerini sağlar ve kliniğin ihtiyaçlarına bağlı olarak esnek kullanımı mümkün kılar.

MedibinoNeo_Flyer-1.png

MedibinoNEO® hastanede çeşitli uygulamalar için etkili bir yardımcıdır.

MedibinoNEO'nun çeşitli uygulama alanları şunlar olabilir:

  1. Basınç Azaltma ve Pozisyonlama: Prematüre bebekler ve hastanede yatan bebekler için basınç azaltma ve stabil pozisyonlama sağlamak için kullanılır. Bu, baş deformitelerinin riskini en aza indirmeye yardımcı olur.

  2. Doğum Servisi Eğitimi: Doğum servislerinde, MedibinoNEO, yeni doğanlarda kafatası deformitelerini önlemek için ebeveynlere bilgi vermek amacıyla kullanılabilir.

  3. Asfiksi Yönetimi: MedibinoNEO, asfiksi durumlarında bebekleri 30° eğimde pozisyonlandırmak ve merkezi baş pozisyonlarını stabilize etmek için kullanılabilir. Gerektiğinde intraventriküler kanamaları (beyin kanamalarını) önlemeye yardımcı olmak için de kullanılabilir.

  4. Tıbbi Müdahaleler: Gerektiğinde tıbbi müdahaleler sırasında MedibinoNEO, başı merkezi pozisyonda sabitleyerek bebeğin güvenliğini ve uygun desteğini sağlar.

  5. Genel Servis Uygulamaları: Ayrıca, MedibinoNEO, sağlık tesisinin özel ihtiyaçlarına ve gereksinimlerine uyum sağlayarak tıbbi servis içinde çeşitli diğer uygulamalar için çok yönlü bir araç olarak hizmet edebilir.

Belirli uygulama, klinik bağlama ve bireysel hasta ihtiyaçlarına göre değişebilir. Belirli durumlarda MedibinoNEO'nun uygun kullanımı hakkında rehberlik için her zaman sağlık profesyonelleri ile görüşün.

medibino.png
bottom of page